ahilik,ahi,ahi evran,islam,aşıkpaşa,kırşehir,ahmedi gülşehri,selçuklu,osmanlı,insan,güzel ahlak

Kuran’ı İnkara Cevap


Popüler Aramalar

Selamün Aleyküm.

 

Allahın rahmeti ve bereketi üzerine olsun.

 

Ali nasılsın. İyi misin. iyi olmanı Cenab-ı Allahtan dilerim.

 

Ali. Ta,  turnesinden beri orada söylediğin bir çift sözünü bir türlü unutmadım. Ben Kur’an’a inanmam demiştin yanılıyorsam. O günden beri seni ateşte görüyorum. Bu yüzden sona bu mektubu yazmaya karar verdim.

 

Beni hayrete düşüren şey Allah’a inanan bir kimse nasıl olur’da onun gönderdiği kitabını kabul etmez.

 

Satın aldığım bir bilgisayarın, bir televizyonun veya bir arabanın imalatçısının yazdığı kullanım klavuzunu görüyor ve bir arabanın kullanım klavuzunu alıyor ve kullanmak için okuyorsun da insanın nasıl yaşaması gerektiğini gösteren ve insanı yaratan Allah tarafından gönderilen bir kıtabın olabileceğini neden kabul etmiyorsun.

 

Kur’an insanın yaşam klavuzudur. Onun dünyada dünya ve ahrete yönelik olarak mutlu olmak için nasıl inanması ve yaşaması gerektiğimi bildiren bir yaşam klavuzudur ve insanı yaratan Allah tarafından gönderilmiştir.

 

Kur’an insanlığa doğru yolu göstermek için indirilmiştir. O kendisinde sehv ve şüphe bulunmayan Allah kelamı ve iyiler için doğru yol rehberidir. Gaybe inananlara yol gösterir. Hidayet kaynağıdır. Kur’an insanlığı doğru yola sevk için gönderilmiş bir kitaptır. Kur’anı ve onun tercemesini okurken konuşanın daima Allahü Teala olduğunu ve zaman zaman da mahlukatı konuşturduğunu bazen güzel misaller ve temsillerle hadiseleri açıkladığını hatırda tutmak gerekir.

 

Kuran, kendisiyle insanların uyarılması ve inananlara öğüt verilmesi için indirilmiştir. Kuran gerek şekli olarak ve gerekse muhteviyatı  itibariyle mucizevi bir kitaptır. İçinde bir insanın öngöremeyeceği çeşitli mucizeler vardır. Asla bir insanın uydurması değildir. Bugüne kadar bir benzeri yapılamamıştır.

 

Hazreti Muhammed ümmi idi. Yani okuma yazması yoktu. Bu yüzden ona, bu kitabı uydurdu demek de mümkün değildir. Sen buna kendi uydurdu mu diyorsun?? Okuma yazması olmayan bir insan nasıl olur da böyle bir kitabı yazabilir?

 

Bildiğim kadarıyla sen Peygambere inanıyorsun. Şayet Kuranı Hz. Muhammed uydurmuş olsa idi  Allah onun şah damarını yırtar ve onu elçiliğinden azlederdi. Allah böyle bir şeye izin verir mi sanıyorsun?

 

Kuran bilimsel gerçeklerle çatışmaz, tam tersine çakışır ve ilmi araştırmalara ışık tutar.Einstain bile önce “Ben Allah’ın yerinde olsa idim” diyerek iman etti ve “kainatı nasıl yaratırdım” diye doğru bir soru sorarak  gidip ünlü izafiyet teorisini buldu. Bu imanla ilmin bulunduğunu gösteren ender bir örnektir.

 

Allahü Teala, sivrisinek ve ondan daha büyüğü ile misal getirmekten çekinmez. İman edenler bu misallerin Rablerinden gelen hak ve gerçek olduğunu bilirler. Kafir olanlara gelince onlar. “Allah böyle misal vermekle ne murat eder” derler Allah bununla bir çok  kimseyi saptırır, birçoklarını da doğru yola yöneltir. Allah ancak  kalpleri bozuk olanları  saptırır.

 

Bu yüzden dikkat et Allah seni saptırmasın! Allah’a tam manasıyla yönel.  İslam bir bütündür. Ben müslümanım demek istiyorsan onun kitabına da inanmalısın. Ben Allah’a inanıyorum fakat kitabına inanmıyorum diyerek yarım bir şekilde iman etmen Allah katında onun gazabına sebep olur. Bu yüzden, bu halinle ölecek olursan kafir olarak ölmüş olursun ve gideceğin yer cehennemdir ve büyük bir azaba maruz kalırsın.

 

İslam bir bütündür ve Allah yarım imanı kabul etmez. Sen kurulda ……..incelemesi yaparken bir mükellefin ………….. kanunun bir kısmını kabul etmiyorum dediğini duydun mu? Şayet masraf veya maliyetlerinde …………kanunlarının bir kısmına aykırı olanları gördüğünde bunları çıkararak ceza kestin, öyle değil mi? İşte Allah da yarım imanı kabul etmez ve ahrette cehennem azabıyla azablandırır. Bu dünyadaki rahat bir yaşamın arkasından ahrette büyük bir azaba düşersin. Dikkat et. İslam bir bütündür. Katablara iman da imanın ona unsurlarından biridir.

 

Ben Kuranı her gün bir miktar okurum. O benim başucu kitabımdır. Onu okurken Allah ile konuşmuş   gibi olurum ve ferahlarım. Seni, Kur’andan uzaklaştıran şeyin ne olduğunu bilmiyorum. Keşke bilseydim. Daha isabetli bir görüş belirtebilirdim. Lütfen bana bunları yaz. Fevkalade memnun olurum.

 

Marksist olanlardan uzak dur. Hasedin galibiyetinden komünizm doğar. Hırsın galibiyetinden kapitalizm doğar. İkisi de yanlıştır. Komünizm yetmiş senede çöktü. Kapitalizm ise sürekli kriz geçiriyor ve devlet desteğiyle faturayı çalışanlarının ve geniş halk kitlelelerinin sırtından geçiştirmeye çalışıyorlar.

 

Komünizmin iktisadi görüşünün arkasındaki temel felsefe materyalist felsefedir ve Allah’ı kabul etmez. Bu yüzden konuyu bir inanç sorunu olarak düşünmek ve uzak durmak gerekir.

 

Kur’anın bazı ayetleri muhkemdir. Yani manası açık seçiktir. Herkes tarafından anlaşılabilir ve tereddüde yol açılmaz. Diğer bir kısmi ise müteşabihtir. Yani manasının kesinlikle anlaşılması mümkün görülmeyen ayetlerdir. İşte kalplerinde eğrilik alanlar fitne çıkarmak ve onun teviline (yorumuna) yeltenmek için müteşabih ayetlere yapışıp dururlar. Halbuki onun te’vilini (gerçek manasını) ancak Allah bilir. İlimde yüksek payeye erişenler ise “Ona inandık. Hepsi Rabbimiz tarafındandır” derler.

 

İşte bu inceliği ancak aklı selim sahipleri düşünüp anlar. Bu yüzden Kuranı okurken tam bir teslimiyet gerekir. Kuranın işte bazı ayetlerini beğenmemek, Kur’anın bir eksikliğini göstermez tam tersine okuyan kişinin kalbinde bulunan bir hastalığı (tam inanmamış bir kalbi) ortaya koyar. Bu yüzden Kuran okurken bu kısmına dikkat etmek gerekir.

 

Allah sana sağlam ve tam bir iman nasib etsin. Sana dua ediyorum. Alla emanet o. Cevap bekliyorum.

 

 

Aşık ahi kul ahmede yaznak nasib oldu bunları.

 

Kuran’ı İnkara Cevap ile Benzer Yazılar:

21 Kasım 2013 Saat : 6:38
  İslam

Kuran’ı İnkara Cevap Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

kırşehir Son Yazılar FriendFeed

Dili Seç

cami alttan ısıtma
halı altı ısıtma
cami ısıtma
cami ısıtma