ahilik,ahi,ahi evran,islam,aşıkpaşa,kırşehir,ahmedi gülşehri,selçuklu,osmanlı,insan,güzel ahlak

kızgın karga güle konmaz


Popüler Aramalar

Size başkalarının dediği gibi ben de Zafer Hocam diyeyim. Zafer Hocam.. aslında resminiz sizi genç, beni eski genç gösteriyor diyebilirim.

bana hoşgeldin dememiştiniz ama olsun, insanlar daima benzerlerini kabule daha yatkındırlar.
yazılarınız adeta benzetmekte hata olmasın ama Kuran değil de Kuran’ın uslubu gibi. bir ateşliyor, bir duruyor. bir tam gaz, bir rölanti. bir birleştirip güzel öğüt veriyor, bir birbirine tutturuyor.
insanlar ise tam doğru ile ilgilenmezler, belki aklı selim olan çok azı.

onlar hangi yazı kızıyor, hangisi bağırıyor, (cesaret farklı) hangisi heyecanlı bir roman edasında, hangisi gıdıklıyor benim hemşericiliğimi, yahut milliyetçiliğimi, kavmimin üstünlüğünü, yahut padişahın kızını içimizden hangi kelimize verecek,bunları arar. burası müftülük, yazan da müftü yardımcısı değil zaten.

işte sizin yazılarınızın pazar yerinde bunları görüyorum. bunları kötülediğimi sanmayın. ben biraz psikoloji ve sosyoloji tahsil ettiğimi söylemem kibrime verilmesin de eh diyelim.
 
diyeceğim o ki yazı ile okuyucu örtüşüyor görünüyor. kısa, vurgulu, dokunaklı, damardan vesselam. ben bu örtüşmeyi sağlayamamıştım doğrusu. ben hep ilmi, doğruyu, adaleti, soruna çözüm üretmeyi, bütün insanları birlikte tümüyle kucaklamayı, merhameti, sevgiyi esas alır, konuyu bütünüyle uzun uzun anlatamazsam çatlar ölürüm. Sonra oturur, seyreder, malım bu, ihtiyacı olan alsın derim. bu şuna benziyor. imam cemaate uysa ilim gidecek tavuğun yem yediğine dönecek, ilim dese cemaat ofluyacak vesselam.

artık sadece şöyle yapıyorum: diyeceğimi yine diyorum lakin onun anlayacağı lisanı kullanıp başlıkla tavlamaya çalışıyorum.

senin gibi adamlar müftü istemez, danışman da istemez. diyeceğim o ki merhametin var lakin çemberini genişletmeni dilerim. Allah rahmetinden kimseyi kovdu mu (Şeytan hariç). Sen de dışarda bırakma. her dışarıda bıraktığına halk kılıç sallar. SEN VUR dersin o ÖLDÜRÜR.

kalemle, kılıç da çizersin, gül de. sen gülü tercih et. o zaman dostların da biraz değişir ve bülbüllerin sayısı da artar. şimdi seni tasdik edenler kendi kızgınlığını sende bulanlardır.
Öyle yaz ki onlar sana bağırsın.

Hastayı iğne acıtır, vurana da bağırttırır laki hayrınadır. halbuki deliliğinden bağıranlar tamam bu benim adamım deyip övgüye koşuyor..

Benim bir hatamı söyleyenin ellerinen öperim. övgü zaten söyleyenindir der oralı olmam. yoksa bu beni öldürür bitirir, kibre iter, artık üç gün estağfurullah çekerim.

halbuki kızgın karga güle konmaz. vesselam…

*

Ben söyledim ilim ile
Sen dinle bir hilim ile
Cümle alem kimin ile
HAK yazımı satamadım

*

Zafer hocam yaman adam
Okuyanı kim ki bilmem
Fırtınalar eker biçer
Bak sözümü diyemedim

*

Doğrulara fikir gerek
Söylemeye usul gerek
Dervişlere zikir gerek
HAK zikrini çekemedim

*

Ben söyledim kalem ile
Vara gide KIRŞEHİRE
Cümle insanı bir bile
HAK birliğin eremedim

*

Er kişi eksiğin bilir
Noksan ile kemal bulur
Yağcı kendin tasdik eder
VUR dediğin öldürmedim

*

Biraz doğru biraz eğri
Yarenlik de bize kaldı
Çal Zaferi yere haydi
BAK sevdiğim diyemedim

*

Kul Ahmedim çok uzattın
Aklın verip gönül aldın
Doğrulara sarılmadın
BAK dirliğin nice senin

*

ben malımı sundum aha
aklım fikrim hep günaha
ol günahım muhabbettir
BEN neyleyem, paha senin

*
ahi kul ahmed

kızgın karga güle konmaz ile Benzer Yazılar:

21 Mayıs 2011 Saat : 5:18

“kızgın karga güle konmaz” için 1 Yorum

  1. Marco Winningham diyor ki:

    I simply want to mention I’m new to weblog and actually loved this web page. Almost certainly I’m going to bookmark your website . You absolutely come with awesome posts. Regards for revealing your blog site.

kızgın karga güle konmaz Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

kırşehir Son Yazılar FriendFeed

Dili Seç

cami alttan ısıtma
halı altı ısıtma
cami ısıtma
cami ısıtma