ahilik,ahi,ahi evran,islam,aşıkpaşa,kırşehir,ahmedi gülşehri,selçuklu,osmanlı,insan,güzel ahlak

kalemin keskinliği “HAYRA” hizmetiyle ölçülür


Popüler Aramalar

Değerli yazar arkadaşım sevgili Tahsin beyefendi.

bu yazın beni biraz üzmedi diyemem. sen oldukça duygusal zenginlikleri olan yazılar da kaleme aldığını görüyordum. ne oldu sana? zamanın mı olmadı yoksa? o zaman yazmasaydın daha iyi olabilirdi. ben 55 yaşındayım. kabul edersen de ağabeyin sayılabilirim.

bir yazar olup toplumun huzuruna çıkmış birinin arasatı olmaz. illa ki bir tarafa gider. bu, çok kişiye hitabetin getirdiği sevabının da günahının da katlamalı olmasındandır. bu yüzden hata yapmamak kadar boşa soğan doğramak da bir eleştiri alır.

eğer bu işi bir ticaret olarak görüyorsan dolu atmak zorundasın. bu dolunun ne olduğunu iki şey belirler.
birincisi ilayı kelimetullah, ikincisi Allahın kullarının ihtiyaçlarının karşılanmasında yine ilahi hikmete dayalı akıl, ahlak, adalet ve imkanların hak ölçüsünde eşit, izah, çözüm ve dağıtımıdır.

en temel şifrenin İHTİYAÇLAR olarak belirlenmesi bile doğru bir ayrıntıyla istenen noktaya insanı götürür.

örneğin ben, ihtiyacım olmayan hiç bir kitabı okumam. işte bu seçkinci tavır beni her türlü fitneden de korur, ve aldığım bilgi otomatik olarak uygulamaya çevrilir, çünkü benimsenerek alınmıştır. bu örnekler artırılabilir şüphesiz.

işte sen de hem okurken ve hem de yazarken “bu yazdığımdan insanlar ne gibi fayda sağlayabilir” demek zorundasın.
işte ilimde fayda esası “faydasız ilimden ya rabbi sana sığınırım” diyen bir peygamberin ümmetine yaraşan şeydir. buradaki faydadan maksat ilmin ahlaka dönüşmesidir. dolayısıyla ahlak bir ulvi değer olarak ilmin faydasıdır ve bütün çaba ahlaki değerleri yüceltmeye ayrılmalıdır.

ahlaka kendini adamış bir yazara Allah feraset verir ve çözüm yollarını “artık gör” denilerek “verilir”.
çünkü bilginin kaynağı ilahidir ve ALLAHtır. senin bütün buldukların ya da farkettiklerin O’nun sana söyleyip senin “buldum” dediğindir.

sonuç olarak Allah’tan aldığınla, Allah için, Allahın kullarına ferasetle hizmet et.

herkesin bildiğini herkese söylemenin kime ne yararı var? ciddi konular seç ve insanlara doğru bir yol ve yöntem öner, seni okumaktan hem zevk alsın ve hem de yararlansın. bunların hiç birini yapamıyorsan ya danışma yap yahut ta insanların milli duygularını ALLAH hoşnutluğu içinde gıdıkla, teşvik et. örneğin sevgiden, yardımlaşmadan, merhametten, iyilikten vs bahset.

seni ALLAH’A ve kullarına hizmet ederken görmek beni çok duygulandırır. güçlü bir kalemsin. kalemimin keskinliği “HAYRA” hizmetiyle ölçülür.
sana en içten selam sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum.

 
kul ahmet atik   

kalemin keskinliği “HAYRA” hizmetiyle ölçülür ile Benzer Yazılar:

3 Kasım 2011 Saat : 5:37

“kalemin keskinliği “HAYRA” hizmetiyle ölçülür” için 1 Yorum

  1. Francesco Calin diyor ki:

    I simply want to say I’m newbie to blogging and absolutely savored this page. Most likely I’m likely to bookmark your site . You surely have wonderful posts. Regards for revealing your web page.

kalemin keskinliği “HAYRA” hizmetiyle ölçülür Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

kırşehir Son Yazılar FriendFeed

Dili Seç

cami alttan ısıtma
halı altı ısıtma
cami ısıtma
cami ısıtma