ahilik,ahi,ahi evran,islam,aşıkpaşa,kırşehir,ahmedi gülşehri,selçuklu,osmanlı,insan,güzel ahlak

CUMA SOHBETİ – 5 ( Tevhidin Çatladığı Yerler..!? )


  • Anasayfa
  • CUMA SOHBETİ – 5 ( Tevhidin Çatladığı Yerler..!? )
Popüler Aramalar

TEVHİD: Yalnız Allah’ın varlığına ve birliğine inanmakla bitmez. Allah’a kural koyucu olarak kabul edip “boyun eğmek” de gerekir. Bu VAHİY’dir ve İslam bütün hayatı kapsar.  Kim daraltır, eksik bulur veya yetersizdir eskidir derse, imanı yarelenir ve şirke yol alır. Çünkü “…dininizi tamamladım ve size İslam’ı seçtim…” buyruldu. (Maide 3)…

 

Her beşeri ideoloji TAGUT’tur ve ALLAH’ın yerine geçerek, O’nun görevlerini çalarak, çaldırılarak  şirke sebebiyet verir (şirk büyük zulümdür, Tevhid ise hakikattir). Bu yüzden kimi sevdiğinize dikkat ediniz. Bu şirki ise kul tövbe etmedikçe Allah affetmez.  Şirk olabilecek beşeri ideolojiler şunlardır. 

(Komünizm, Kapitalizm, Liberalizm, Kemalizm,  Milliyetçilik, Aşiretçilik, Hemşehricilik, İslam’ın dışındaki; …şuncular, buncular, …izmler) (İnsanlarınızın ihtiyaçlarını kavim olarak giderebilirsiniz fakat ortaya bir kavim bayrağı açamazsınız. Kuran’a göre “Türk Milleti” demek Türk Ümmeti demektir. bu olabilir. Fakat Siyaseten ey Türk Kavmi demek uygun olmaz. Ama fakat “Ey türk kavmi gel senin karnını doyuracağım” diyebilirsiniz. Ama siyaseten diyemezsiniz. Çünkü 1.7 milyarlık Muhammed Ümmetini Bölmüş olursunuz. Bunlar Allahın ve kulu Muhammed’in BİRLİK EMRİDİR. Bunu kim bölerse aşık ahmedin bedduası üzerrine olsun. vay anasına vay, AB diye bir şeyler söylüyorlar Avrupada. bunu 1439 sene önce kim dile getirmiş efendim, ha..! bunu kim bölüyorsa aşık Ahmet nasıl beddua etmesin nasıl…! Ha..! 

 

  • “Bu ülkeyi Atatürk Kurtardı” demek aşağıdaki savaş ayetlerine göre Allah’a şirk koşmak anlamına gelir ve KÜFÜR’dür.

 

  •  ”O olmasaydı bu ülke batardı, yemek yiyemez böyle rahat gezemez ve ibadet dahi edemezdin” demek, o kişiyi vazgeçilmez kılar ve İkinci bir Allah konumuna getirip ŞİRKE sebep olur ki bu da KÜFÜR’dür. Halbuki VAZGEÇİLMEZ olan ALLAH’tır.  Kendisinin dışında her şeyin fani olduğunu (ER-Rahman suresi) tek mirasçının “el-MU’RİS” KENDİSİ OLDUĞUNU kURAN’DA SÖYLÜYOR ZATEN. Bunları olsa olsa kalbinde İslam olmayanlar söyleyebilir. çünkü bunun arkasından “1400 sene önceki      kurallarla bu ülke yönetilemez” sözü gelecektir emin olunuz. halbuki içtihat kapısı açıktır. çözemediğin sorunları İslam ışığında alimlerin (Veya Millet Meclisinin) çözmesi mümkündür. ama hasta kalplere melhem (Öğüt) kar etmez.

 

  • Hemen arkasından da “bakın biz Edison’un sayesinde aydınlıkta oturuyoruz. o cennete gitmeyecek te sen mi gideceksin” diyerek Allah’ın Cennetini Parseller. halbuki biz cennete itikat,ahlak, salih amel, muamelat ve bunların vesilesinden dolayı peygamber de dahil olmak üzere ALLAH’IN MERHAMETİYLE CENNETE GİDEBİLİRİZ DİYE İNANIRIZ. böyle düşünen insanların itikadı sakat ve zayıftır.  bu tür cahillerle iddialaşmak yanlış olup uzaklaşılması gerekir. çünkü kalbinde şirk olan (Edison – vazgeçilmez olduğu için – Atatürk -Allah’ın kurtarma özelliği ona verildiği ve vazgeçilmez olduğu için -  insanlara öğüt kar etmez. öğüt sadece inananlara kar eder (Yasin suresinin 1. sahifesi)

 

  • Bir kimse illa bir şey söylemek istiyorsa “Bu memlekete ve Müslümanlara kim hizmet etti ise onlardan Allah Razı olsun” deyip geçmelidir. İşte bu takdirde kasıt mana yerini kendisi bulur. ama bunu şu eksik ilminle sen belirlemeye kalkarsan bu, kızgın sacın üstünde dans etmeğe benzer. ayağın havadayken yanmazsın lakin bir vakit gelince saca basmak zorunda kalırsın. yandım anam ki yandım anam..

 

  • Düalizm denen çifte zıtlığın bir kişide bulunması maalesef bu ülkede çok yaygın. Rejim sürekli kendini ayakta tutacak kölelerini besleyip büyütüyor çünkü. adam namaz kılarak bu yukarda söylediğimiz şeyleri savunuyor. bir de sana dönüp.”Bak onun sayesinde namaz kıldın” demiyor mu??? PES DOĞRUSU PES.. Bunlara ıslahı için dua etmek mümkündür. Siz de biz de bu iyilik yöntemini uygulayalım iyi olsunlar. AMİN.

 

KONU İLE İLGİLİ SAVAŞ AYETLERİ

 

Zaman zaman söylemeye çalıştığım ve savaşı durduran veya çabuklaştıran düşmanı veya düşmanın görüldüğü gerçek rakamdan farklı miktarlar olup bunu ALLAH’ın yaptığı hususunun bilinmesi.. İlgili ayet şudur::

 

3/ Âl-i İmrân -13- Muhakkak bir âyet oldu size: Çarpışan iki cemi’yette: Bir cem’iyet ALLÂH yolunda vuruşuyordu, diğeri de kâfir: Onları gözgöre kendilerinin iki misli görüyorlardı,  Allâh da nusratiyle dilediğini te’yid buyuruyordu, görecek gözleri olanlar için elbette bunda şüphesiz bir ibret var.

 

Aşağıdaki ayet BEDİR savaşı ile ilgilidir. Ve enteresandır ki savaşı ALLAH kendisi kazandığını açıkça söylüyor. Hz. Rasulüllah bu ayetten sonra “estağfirullah” zikri çekti ve geri durdu. Demek ki bir ülkeyi kimse kurtaramaz  ve yöneticiler de “ben” diyerek ortaya da çıkamazmış (Yönetici halka hizmet edendir hadisi gibi.  Eğer bir savaşa gidiyorsanız ve ALLAH da savaşta varsa önce çok dua etmeli ve yaptım ettim gibi sözlerden uzak durarak Allah çok yardım etti ve başarıyı nasib etti demelidir. İslam askerlerinin savaşta sürekli “Allah Allah” demelerinin nedeni budur.  İlgili ayet şudur::

 

El-Enfal..17 – Siz savaşta onları kendi kuvvetinizle öldürmediniz, lâkin ALLÂH öldürdü (Ey Resûlüm) Attığın vakit sen atmadın, lâkin ALLÂH attı. Ve bunu, ALLÂH mü’minleri güzel bir imtihana tâbi’ tutmak için yaptı. Şüphesiz ki ALLÂH hakkıyla işitir ve bilir.

 

Bütün bunları okuyup filanca ülkeyi kurtardı demeğe kalkmayın vesselam..

Modern çağın hastalığı “Yaratan dursun, yaratılan öne çıksın…..” hadis

CUMA SOHBETİ – 5 ( Tevhidin Çatladığı Yerler..!? ) ile Benzer Yazılar:

31 Ocak 2014 Saat : 6:16
  İslam

“CUMA SOHBETİ – 5 ( Tevhidin Çatladığı Yerler..!? )” için 1 Yorum

  1. süheyla perçem diyor ki:

    peki müslüman olup laikim diyebilir miyim?

CUMA SOHBETİ – 5 ( Tevhidin Çatladığı Yerler..!? ) Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

kırşehir Son Yazılar FriendFeed

Dili Seç

cami alttan ısıtma
halı altı ısıtma
cami ısıtma
cami ısıtma