ahilik,ahi,ahi evran,islam,aşıkpaşa,kırşehir,ahmedi gülşehri,selçuklu,osmanlı,insan,güzel ahlak

AHİ güzel ahlak vakfı kuruluş bildirisi ve ramazanda ahiler


  • Anasayfa
  • AHİ güzel ahlak vakfı kuruluş bildirisi ve ramazanda ahiler
Popüler Aramalar

SEVGİLİ AHİLERİM…..

Beni bazılarınız tanımıyor olabilir. İsmim Ahmet Atik, Kırşehir İmam Hatip, Ankara Siyasal ve Maliye Bakanlığında eski adı Baş Hesap Uzmanı 30 yıllık bürokratik tecrübem var. Hakemli dergilerde 50 adet bilimsel makalem yayınlandı. İslami ilimler ve bazı insan ile ilgili dünyevi ilimler, ve son olarak da AHİLİK konusunda araştırmalar yapma imkanım oldu. çalışmalar hala sürüyor. İşte bu süren Ahilik çalışmaları ferdi olarak sürdüğü için daha geniş kitlelere ulaşamıyorum.

Bu yüzden daha geniş kitlelere hem uygulama olarak hem de basını kullanarak Ahiliğe daha büyük bir etkinlik kazandırabilmek ve bilgi dağarcığımızın yüzde yüz olan zekatını ödeyebilmek için geniş katılımlı bir dernek veya vakıf kurmak gerektiğine gerek ve mecbur kaldım.

Kurulacak bu vakfa bütün ahilerimin üye olarak katılması, tam bir Ahi kardeşliği içinde İslami ve güzel ahlak bilgilerimizi artırıp pekiştirecek umudundayım.

Vakfımız sürekli bir bilgi akışı sağlamak amacıyla internet üzerinden mail adreslerinize her hafta ya da onbeş günde bir bilgi aktarımı yapacaktır. Bunların konularının sizi yakından ilgilendiren ihtiyacınız  olan konular olmasına özen gösterilecektir. Onbeş günde bir bazen ben veya bir öğretim üyesini konferansa davet edeceğiz. Bir arkadaş 400 kişilik bir salonu bize tahsis etmiş durumda. Gelemiyenlerin mail adreslerine o konuşmanın çözümü en yakın zamanda gönderilecektir. Konferanslardan sonra ahi usulü ortak kaplarda yer sofralarında tahta kaşıkla çorba ikramları düşünülmektedir. Konuşmacı olarak bir miktar anısı olanlar, yaşlı veya gençler, tarikatlı tarikatsız herkes, zülme uğrayanlar, bir asgari ücretli, her kim hangi konuda ehilse konuşmasına izin verilecektir. Hiç bir makam sahibinin konuşma ayrıcalığı olmayacaktır. Sadece ehil olduğu konu varsa sadece o açıdan olabilir belki. Herkes camide Allah’ın huzurunda nasıl eşitse bu dernekte herkes aynı eşitliği ve adaleti bulacaktır. Bizler her türlü yeni fikirlere de açığız. Bize aşağıdaki telefon ve adreslerden ulaşabilirsiniz.

Ayrıca bütün Türkiye’deki ticaret odası başkanları ve esnaf edaları başkanları bu vakfa doğal üye kaydedilecek ve her ay yapılan ilmi çalışmalar onların sitelerinde yer almaları sağlanacaktır. İlerleyen zamanlarda ise derneğimiz sistemlerini oturtursa isteyen her ilde birer bizim benzerimiz Ahi derneği açılması sağlanacak ve onların davranış ve ilim olarak beslenmeleri sağlanacaktır. Bu fikir iyi oturursa hem ahiliğin ilmi bir kanaldan doğru anlaşılması, hata yapılmaması sağlanabilir ve hem de ahilik yaygın bir ahlak kültürü olarak günümüz kapitalizminin şeytani dürtülerinden insanları koruyacak en önemli korunak olacaktır.

Ahilikte temel hedefin insan olduğu, insanı inşa etmek olduğu unutulmamalıdır. Gerek din ve gerekse ahilik ve gerekse devlet insan içindir. Bizim bir diğer sitemiz bile insanveislam.com şeklide olup orada insanı öne aldık. Asıl sitemiz ise ahikirsehir.com   sitesidir. Bu siteden ahilikle ilgili makalelere ulaşabilirsiniz. bu siteler önceden tarafımdan islama ve ahiliğe hizmet için kurulmuş sitelerdir. iletişimi şimdilik buradan sağlamayı ihtiyaç olarak düşündük. ilerleyen zaman içinde vakfımıza has ayrı bir site kurulacaktır inşallah…

Sitelerimiz:                          insanveislam.com                                   ahikirsehir.com

Cep:05077011025                 mail:        abdullah.01.2010@hotmail.com

ahiguzelahlak@gmail.com

ahikulahmet@gmail.com

SEVGİLİ HEMŞEHRİLERİMİZ

Doğal olarak bu derneğimizin yerleşim yerinin mefruşata ihtiyacı vardır

bunlar: yerlerin yeşil halı ile kaplanması………… yeşil dini, islamı ifade eder

üzerine halı yastık ve minderleri konulması……. bu dinin içinde icrayı, geleneği, yaşayışı ifade eder.

toprak kaplar ve tahta kaşıklar………………………………….sağlık için. demirden iyon geçer diş temasıyla…

bir adet iki terminalli gelişmiş bilgisayar………………… konferanslar buradan üyelere aktarılacak…

dernek merkezimizin aylık kirası……………………………

aylık dergi çıkarınca baskı maliyeti…………

bilgisayar ve konuşma düzeneği………….2.200 tl

gösterim cihazı………………………………2.600 tl

kesintisiz güç kaynağı……………………….600 tl

bu masraflarımızdan birini ya da birinin bir kısmını karşılayabilecek hemşehri ya da başka yerli ahilerimizin bizimle temas etmelerini önemle rica ediyoruz.

kuran ilmin derecesi yüksek diyor. ilme hizmet fakire hizmetten daha üstündür. fakir bir defada doyar gider. ancak ilim hem kalıcıdır ve faydası tekrar eder durur. sonra yayılır katlı bir faydası olur. kişinin amel etmesi ile aldığı devamlı sevap devamlı olarak harcama yapana da gelir durur.

allah hayırlarınızı kabul etsin ahiretinize sermaya etsin…………….

AHİ; GÜZEL AHLAK VAKFI’ NIN ANKET FORMUDUR. BİLGİ İÇİNDİR, TAAHHÜT ANLAMINA GELMEZ. VE BU DERNEĞİN SİZE BİLGİ AKTARMASI AMACI DIŞINDA HİÇ BİR YERDE KULLANILMAYACAKTIR. İMZALAMAK GEREKMEZ. HERKES İYİ NİYETLİDİR.

ADI SOYADI:……………………………………………………………………………………………………….

NERELİ OLDUĞU, KÖY/KASABA/MAH………………………………………………………………

ANKARADA NEREDE OTURDUĞU……………………………………………………………………..

MESLEĞİ………………………………………………………………………………………………………………

EMEKLİ İSE ÖNCEDEN EHİL OLDUĞU İŞ……………………………………………………………

MESLEĞİNİN DIŞINDA EHİL OLDUĞU İKİNCİ İŞLER…………………………………………..

LİSE VE ÜSTÜ OĞLU/KIZI İSİM VE TEL/MAİL………………………………………………………

ANKARADA YAKIN AKRABA/KÖYLÜ KAÇ KİŞİYE ULAŞBİLECEĞİ…………………..

CEP TELEFONU(YETİŞKİN ÇOCUK DAHİL)……………………………………………………………

MAİL ADRESİ (İLETİŞİM BURADAN OLACAĞI İÇİN ÇOK ÖNEMLİDİR-YOKSA OĞLU/KIZI NIN MAİLİ VEYA KENDİNİN ULAŞABİLECEĞİ ARKADAŞ MAİLİ OLABİLİR) :

…………………………………………………………………………………………………………………………….

BU VAKFA ÜYE OLMAK İSTER Mİ?……………………………………………………

MÜTEVELLİ HEYET İÇİN BİRİKİMİ VAR MI? VARSA NE?……………………………………

BU VAKFA NE GİBİ BİR KATKIDA BULUNURDUNUZ?.AYNİ VEYA NAKDİ:

…………………………………………………………………………………………………………………………………

BİLİMSEL VEYA KONUŞMA ŞEKLİNDE FAALİYETLERİMİZE KATILLMAK İSTERMİSİNİZ? KONUŞMA KONUNUZ HANGİ KONULARDA OLABİLİR?

……………………………………………………………………………………………………………………………………

AHİ PRENSİBLERİNİ YAŞAMAK SİZİ SIKAR MI? AYNI KAPTAN YEMEK YERMİSİNİZ? AHİLİĞE UYMAYAN ZULÜM KONULARDA MÜCADELE ETME GÜCÜNÜZ VAR MI? KONFERANSLARIMIZA FİİLEN KATILMAK İSTERMİSİNİZ? ÖRNEĞİN İMAR DURUMU AHİLİĞE AYKIRI OLAN BİR KONUDA BELEDİYELERİN DAVA EDİLMESİNE İMZA ATARMISINIZ? (HUKUKİ DESTEĞİ BİZ VERİRİZ)

……………………………………………………………………………………………………………………………………

……………………………………………………………………………………………………………………………………

Lütfen doldurup ULAŞTIRINIZ

AHİ güzel ahlak vakfı kuruluş bildirisi ve ramazanda ahiler ile Benzer Yazılar:

10 Ağustos 2011 Saat : 12:27
  Ahilik

“AHİ güzel ahlak vakfı kuruluş bildirisi ve ramazanda ahiler” için 1 Yorum

  1. Andrew Pelt diyor ki:

    I just want to say I am newbie to blogging and site-building and certainly liked you’re website. More than likely I’m likely to bookmark your site . You amazingly have superb article content. Thanks a bunch for sharing with us your website.

AHİ güzel ahlak vakfı kuruluş bildirisi ve ramazanda ahiler Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

kırşehir Son Yazılar FriendFeed

Dili Seç

cami alttan ısıtma
halı altı ısıtma
cami ısıtma
cami ısıtma