ahilik,ahi,ahi evran,islam,aşıkpaşa,kırşehir,ahmedi gülşehri,selçuklu,osmanlı,insan,güzel ahlak

Aşık Paşa Tecelli Etti ve Okuyucularımıza Şifa İçin Dua Etti…


 • Anasayfa
 • Aşık Paşa Tecelli Etti ve Okuyucularımıza Şifa İçin Dua Etti…
Popüler Aramalar

Sevgili ………., 

 

Selam saygı ve muhabbetlerimi sunar ellerinden öperim.

 

Şu birkaç hususu sadece bil istedim.  Fakat yanlış da anlama. Hüsnü zan et. Bunlar benim senden talep ettiğim şeyler değil zaten.

 

Aşık Paşa’nın hayatını 183 beyit olarak yazdıktan sonra sağ omzumdan teşekkür için geldi ve “şiirlerinle amel eden kişiye senin şefaatin vacip olsun” dedi. Yani önce şiirlerin kurana uygunluğunu tasdik edip amel edilebilir olduğunu da söylemiş oldu.

 

Bir an uyandım ve ahretten geriye gelirken ölüm anı aklıma geldi. Hemen ona “ya sekerat hali ne olacak?” dedim. 1 dakika kayboldu. Kaftanıyla geri geldi ve  “kabul oldu” dedi.

 

Hemen aklıma ümmetin bu dünyadaki dertleri geldi ve ağlayarak çöktüm. Ve şöyle dedim. “ya ümmetin bu dünyadaki dertleri ne olacak?” dedim. Yine 1 dakika boyunca gidip geri geldi. Ve “kabul oldu” dedi.

 

Bunların doğruluğundan emin olmak istedim ve Allah’a dua ettim. O da rüya yoluyla bu yaşananların doğruluğunu gösterdi elhamdülillah.

 

……..ğım sonuç olarak şiirlerimizdeki en az bir İslami hususla amel etmeyen kişiye faydalı olmamız asla mümkün değil. 

 

Sen kimsin diyebilirsin? Biz kendimizi göremeyiz. Başkası dışarıdan görür. 

 

Belki diyeceğin bir şey olur dedim hani..

 

 aşık ahmed

 

Not: Şefaat Cenab-ı Hakk’ın iznine bağlı olan bir husustur.Yukarıda Aşık Paşa’nın bize ” amel edenlere şefaatin vacip olsun” demesi Allahın rıza ve iznini çekmeğe yönelik bir DUA olarak kabul edilmelidir. kimse şimdiden kendini şefaate yetkili görmüyor. İkinci olarak bizim şiirlerimiz TEVHİD eşliğinde verilmektedir. Şirksiz tevhidi yaşayan bir kimsenin cennete yaklaştığı da kabul edilmelidir. Artık bu kişiye bi iznillah şefaat de kolaylaşmış demektir. çünkü ahir zamanda şirksiz inanmak büyük makam demektir. vesselam.. 

Aşık Paşa Tecelli Etti ve Okuyucularımıza Şifa İçin Dua Etti… ile Benzer Yazılar:

2 Ocak 2014 Saat : 6:57
  İslam

“Aşık Paşa Tecelli Etti ve Okuyucularımıza Şifa İçin Dua Etti…” için 4 Yorum

 1. hayrettin oğuz diyor ki:

  her kimki dini yönden menfeat temin ederse cehennemde yanacaktır. vay onların haline.bu apaçık ayettir.

  • ahi diyor ki:

   aşığa bağdat sorulmaz. aşıkta kibir riya gösteriş kin hased kıskançlık kazanç dinden menfaat temin etmek yoktur. olsaydı aşık eden aşık etmezdi. yazılanları 2 yıldır saklıyordum. baktım ki bu saklamadan hiç kimse bir kazanç elde etmedi, ben de sırrı paylaşarak müslüman kardeşlerimi kazanmak istedim.

   onları bu şekilde kazanırsam ve biz de doğru yolda olursak bizi doğru yolumuzda izlerse o da doğru yolda olur dedik. bu anlatılanların hiç birinden bize bir kazanç yoktur. zira hiç kimseden dua talebimiz bile yoktur. ancak sizi tanımayan kimse sizin arkanızdan gitmez. tanımak için de yalan söylemediğimize göre yaşadığımız doğruları insanların bilgisine sunmak yanlış olmaz. bu bilgilerden dolayı biz ilave bir ünvan kazanmadık.

   aşıklığı Allah cc. verdi ki her zaman geri alabilir. fakat sizlerin sidiği kadar biz ümmete gözyaşı döktüğümüz sürece Rabb’im
   bizi ilahi huzurundan uzaklaştırmayacaktır. Allahü Teala sizin gibi fıkıh sahiplerine biraz da muhabbet versin. amin

 2. süleyman bahir diyor ki:

  sayın aşığım, gördüğüm kadarıyla siz gerçekten muhabbet ehlisiniz. hiç bir kural tanımıyorsunuz fakat iyi insansınız. soruyorum size iyi insan mı yetiştirelim, yoksa kurallara uyan vatandaş mı yetiştirelim?? aynen yukarıdaki yazılarda yaşanan ikilem gibi. teşekkür ederim

  • ahi diyor ki:

   kurallar her toplumda belli ölçülerde gereklidir denilebilir. ancak bu kuralların halk tarafından özümsenmesi gerekir. çok kurallı ülkelerde insanlar kuralsız bir ortama düştüklerinde şaşırır ve menfaatine bakar. halbuki iç hukuk dediğimiz vicdan da yoktur.

   nitekim Almanlar kurallı bir toıplumdurlar. her şey iyi gidiyor gibi görünürken bir anda açmaza düşebilirler. New york’ta yarım saat elektrikler kesildi. bütün mağazalar yağma…?!

   toplumda iyi olmak her durumda iyi olmayı sağlar. her ortamda insan ne yapacağını bilir ve iç hukuk vardır. yani kişi gerçekten öyledir denilebilir. selçuklu ve Osmanlıda yüzyıllar boyu hüküm süren AHİLİK iyi bir toplum uygulamasıdır ve bizim insanımızı kapitalist ya da yahudileşmekten korudu denilebilir.

   islamiyet de okuyan bir iyilik toplumu oluşturmayı amaç edinmiştir.. tabii onu uyguluyorsanız. siz onu terkederseniz o da sizi kendi isteğinize bırakmaz mı. sonra döner bu güzide dini eleştirirsiniz değil mi? vurun abalıya..islam mı suçlu müslüman mı? siz bunu da ayırmazsınız değil mi? sonra çıkar 1400 sene önceki kurallarla bu modern toplum yönetilemez deyip çıkarsınız..! sizi insafsızlar sizi..bir de görmüyor musun hiç ilerrlemiş islam ülkesi var mı deyip tuz biber eker.

   halbuki o ilerleyen ülkeleri hasılaları artmıştır da mutlulukları %40 düşmüştür. amerikanın %70′i sakinşleştirici kullanır olmuştur. fransa nın yarısı ateist olmuş ve ingilizlerin önemli bir kısmı şeytana tapar olmuştur da bunu bilmezler. çünkü zihniyet materyalist olunca mutluluk da sadece czenginlikle gelir diye biliyor garibanım. allah ise benim zikrim sizi sakinleştirir dedi kuranda. selamün aleyküm..

Aşık Paşa Tecelli Etti ve Okuyucularımıza Şifa İçin Dua Etti… Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

kırşehir Son Yazılar FriendFeed

Dili Seç

cami alttan ısıtma
halı altı ısıtma
cami ısıtma
cami ısıtma